přednáška České křesťanské akademie

21.05.2019 18:00 [úterý], kategorie: Křesťanská akademie
sbor Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15

Starobylý kraj, kde prý kdysi vládla mocná královna ze Sáby, je dnes kolébkou afrického křesťanství. Etiopští poutníci cestují celé dny aby na svátky navštívili nádherné podzemní kostely, jiní zase do těch svých šplhají po vysokých skalách. V této nádherné zemi se mísí staré křesťanství s muslimskou tradicí a divokými kmeny, žijícími na dalekém jihu.
Lenka Hrabalová je vystudovaná arabistka s nehynoucí láskou k Subsaharské Africe, Blízkému východu a kdejaké další oblasti s prašnými cestami a neprobádanými pustinami. S oblibou cestuje stopem, spává pod hvězdami v palmových hájích a nad hrnkem čaje pozoruje hemžení v od civilizace odříznutých maloměst.