Hlavní menu:


Biblická hodinka 2. července

02.07.2008, autor: M. Mareš, kategorie: Setkávání nad Biblí
Pohled na život skrze Bibli a náš pohled na Bibli

Dnes jsme se zamýšleli nad 2. Tim 4,1-8. Vašek Novák zdůraznil třetí verš - Nebo přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, a podle svých choutek si seženou učitele, kteří by vyhověli jejich přáním. Ve světě se dnes setkáváme se s propagací široké cesty, vše je dovoleno. Pro ospravedlnění konzumismu se shánějí zdůvodnění - prototypový egoismus typu "Nevaž se, odvaž se", hlavně aby byla ta pohoda. Masírování zavádějící reklamou a nic neříkající politické proklamace slibující všem všechno "Každé vaše přání bude splněno" jsou prostředky k ohlupování lidí, kteří nesnesou zdravé učení.
Ve druhé části (Mt 5,33-37) je výrazným textem první část verše 37 "Vaše slovo buď "ano, ano - ne, ne". Bylo zdůrazněno, že nám tím Písmo neříká ani "ano, ale", ani - "ne, i když".

Po prázdninách se opět sejdeme na faře ve středu 3.9. v 19.00


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |