Hlavní menu:


K sociálnímu smíru nevede třídní boj, nenávist a závist

12.01.2014, autor: M. Mareš, kategorie: Od našich pastýřů
Glosa D. Duky jasně odděluje papežova slova od komunistického pojetí sociálna

Ve včerejší rozhlasové glose D. Duka oceňuje lidský přístup papeže Františka, který oslovuje i ty, kteří jinak do kostela nechodí a pro církev málokdy najdou slova chvály. Sociální nauka církve hledá dobro pro všechny, nikoliv jen pro hrstku aparátčíků. D. Duka vyzývá ke čtení papežovy exhortace .

Po dlouhém vyjednávání se snad již dočkáme nové vlády - vedoucí církevní představitelé to komentovali ve včerejším Křesťanském týdeníku. Se stále rostoucím státním dluhem, který činí již více než 50 % HDP, jsme nasměrováni od dluhové pasti - D. Duka se k tomu vyjadřuje kriticky.


Biblický citát na dnešní den
Nezakolísám. (Ž 16,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |