Mše svatá v přírodě

Bohoslužba pod širým nebem

Zbiroh – zřícenina hradu

sobota, 14. 9. 2013 / 10:00

Cíl: setkání k zahájení školního roku a pozvolné rozloučení s prázdninami

Kde: malá skalní oblast v okolí pozůstatků hrádku Zbiroh, cca 2 km od obce Michovka u Besedic

Kdo: všichni, kdo mají zájem, boty a oblečení do přírody a chuť se trochu projít po lesních stezkách, ale také necestách lesem, možná i po skalách – pro kočárek a kolo dostupné jen s vynaložením určitého fyz. úsilí

Předpoklad: počasí odpovídající charakteru níže uvedené akce, mokrá varianta připravena není, v případě nejistoty je možno se o konání akce telefonicky informovat na faře M.B.

Program: 10:00 mše v přírodě – slouží P. Kamil Škoda

Další možný program po mši a lokální výlety:

- skalní hrátky (podmínky realizace skalních aktivit: příznivé počasí, v oblasti by nemělo od středy pršet, aby nedošlo k poškození pískovců),
- prohlídka a prolezení žalostných pozůstatků hradu (skalní místnůstky, hradby),
- vycházka na nedalekou skalní vyhlídku – nutná opatrnost u dětí,
- vycházka malým skalním městečkem na hřebeni Zbirohů – větší masivy, věže i malé skalky,
- nebo o něco vzdálenější výlety do oblasti Maloskalska, např. cca 1,5 km do pěkného skalního městečka s řadou vyhlídek a dětských skalních prolézaček a průchodů – Chléviště /Kalich/ nebo na Suché skály.

Doprava: individuální – viz. níže doporučený itinerář cesty
Strava: - individuální

Doporučená trasa a orientační časový plán:

vozidlem: z Ml. Boleslavi (9:00 hod.)  malé parkoviště v obci Michovka

- doporučené autotrasy:

A: - nejrychlejší /43 km, cca 40 min./: MB  R10 na Turnov  Malá Skála – vpravo přes most, pod Suché skály – přes Besedice - Michovka – parkování (15.2059500°E,50.6212742°N)

B: - pro případ absence dálniční známky /42 km, cca 1h 12 min./: MB  M. Hradiště  Březina  Turnov  Rohliny  Klokočí  ¬Loučky  Besedice  Michovka

pěší část:
z parkoviště v Michovce u bývalého lomu, dále pěšky, po asfaltce západně po vrstevnici směrem na Zbirohy (Rakousy), cca 1 km po asfaltce, až k odbočce zelené tur. značky vpravo do kopce, po okraji vyznačeného soukromého pozemku (respektujte prosím označení), stále do kopce, až na cílové místo u zříceniny Zbiroh (15.1905617°E,50.6236858°N).

Var.: na spojovací komunikaci Michovka/Zbirohy není vhodné parkovat u chat nebo na úzké silnici. Není ale problém dojet k zelené značce, zde vyložit osádku a řidič by se vrátil na parkoviště v Michovce a po asfaltce doběhl zpět k odbočce zelené značky.

Návratová trasa k parkovišti:
- po zelené z kopce k silnici a po silnici k parkovišti,
- nebo pohodově po zelené na opačnou stranu k rozcestníku U tůňky (cca 800 m), (resp. Na kalichu) a dále po cestě bez značky podél lesa k parkovišti na Michovce (cca 800m),
- nejhezčí, ale trochu náročnější na orientaci je cesta po náhorní plošině, drobnými skalkami, k parkovišti v Michovce (cca 1,4 km).

Ke stažení: Open-Air-2013.docx, 16 kB