Rozjímání nad filmem

09.02.2017 19:15 [čtvrtek], kategorie: Jednorázové
arciděkanský úřad

Babettina hostina (Babettes gaestebund, Dánsko 1987, 102 min., v českém znění) - V devatenáctém století v Dánsku se dvě postarší dcery protestantského pastora z odlehlé vesnice Martina (Birgitte Federspiel) a Philippa (Bodil Kjer) vzdaly svého života ve prospěch otce a jeho farnosti. Po letech k nim jako hospodyně nastoupí francouzská katolická uprchlice Babette Harsant (Stéphane Audran). Nějakou dobu po smrti otce se rozhodnou uspořádat hostinu pro celou vesnici na oslavu stého výročí jeho narození a Babette je prosí, aby ji mohla přichystat. A nikdo netuší, že hodlá předvést vesničanům zážitek, na nějž budou moci vzpomínat do konce života...

Snímek vyhrál roku 1988 Oscara za nejlepší zahraniční film.
Roku 1995 byl zařazen na vatikánský seznam zvláště hodnotných filmů.
Jedná se o nejoblíbenější film papeže Františka.

Ke stažení: babettes4.jpg, 101 kB

Spravedlivému rovnáš cestu, Pane. (Iz 26,7)