Rozjímání nad filmem

07.01.2016 [čtvrtek], kategorie: Jednorázové
19:15, fara

ŽIVOT JE KRÁSNÝ (It´s a Wonderful Life), režie Frank Capra, hrají: James Stewart, Donna Reed; USA, 1946, 130 min., české titulky.

Další snímek uvedený na vatikánském seznamu hodnotných filmů. Příběh o velkých snech i o tvrdém nárazu na maloměstskou realitu. George Bailey byl na střední škole nejchytřejším studentem. Chtěl procestovat celý svět, stát se architektem, přesto však nikdy neopustí své zapadlé maloměsto Bedford Falls. Zpackal si život? --- "Život je krásný" ukrývá pod vrstvou hladivého vánočního sentimentu mnoho moudrosti – třeba tu, že velikost lidského života není poměřována velikostí snů a úspěšností jejich realizace, ale naopak schopností sebeztrácení. Pozor nezaměnit s italským snímkem z roku 1997!

Nechte děti přicházet ke mně. (Mt 19,14)