Nepřestávejme se ptát po hlubším smyslu a směru našeho konání

17.11.2018, autor: M. Mareš, foto M. Mareš, kategorie: 1989
Nepřestávejme se ptát po hlubším smyslu a směru našeho konání
Oslava 17.11. na náměstí Republiky

Primátor města R. Nwelati řekl, že bychom si měli uvědomovat výhody svobody v dnešní době, více si vážit těch, kteří bojovali za svobodu a nedovolit, abychom o svobodu přišli. Státní hymna zazněla v podání pěveckého sboru Boleslav, potom promluvil historik L. Beneš. V závěrečné promluvě J. Hudce, faráře ČCE, bylo zmíněno, že opět bují nacionalismus a nenávist proti těm jiným, kteří mohou za vše špatné. I v našem městě někomu vadí to, že se například na evangelické faře k nenávisti nepřipojují. Zároveň se, žel Bohu, ozývá volání po siláckých řešeních vlády tvrdé ruky. Naděje plyne ze závěru hodnotné promluvy:
Jako farář vím, že mít naději je dost pracné. Není lehké při všech těch alarmujících signálech vidět také to dobré. Když budeme dělat věci, které mají smysl, pak mám pevnou naději, že na tom naše společnost bude opravdu lépe. Zkouším totiž věřit ve velký potenciál té rozumné, byť třeba ještě mlčící většiny. Tuhle naději bych vám dnes chtěl předat, jako hráz proti rezignaci nad stavem společnosti. Zaměřujme se na její zlepšování podle svých možností, od všedních věcí, po zásadní úsilí něco měnit, a nepřestávejme se ptát, nikoli po výhodnosti, ale především po hlubším smyslu a směru našeho konání.

Celou promluvu naleznete v příloze

Článek s fotografiemi na mb-net

Předchozích 8 oslav:
2017 CB J. Škarvan